5 dôvodov prečo reštaurácia potrebuje svoju web stránku

Ako miestny majiteľ reštaurácie je Vašou prioritou dobré jedlo, prostredie, personál a bohatá ponuka. Ale ak niesú hostia, všetko je zbytočné. Ako ich prilákať? Dobrou web stránkou.

Vic ako 80% hostí používa smartfón alebo tablet aby našli reštaurácie v okolí, otváracie hodiny a navigáciu. Viac ako polovica z nich si jedlo objednáva na take away alebo dovoz priamo z webu reštaurácie. Je čas sa do toho pustiť.

 

5 dôvodov prečo Vaša reštaurácia potrebuje web stránku

1. Privolať zákazníkov

2. Zverejniť jedálny lístok, otváracie hodiny a umožniť rezerváciu

3. Vytvoriť identitu reštaurácie

4. Oddeliť sa od ostatných

5. Zvýšiť povedomie Vašej značky

Poďme si vysvetliť každý bod do detailu.

 

1. Privolať zákazníkov

Čo spravíme ako prvé keď ideme okolo reštaurácie, ktorá nám padne do oka. Chceme vidieť jedálny lístok a jeho ceny – Ahoj Google! Ale čo ak reštaurácia nemá stránku? Pravdepodobnosť je, že ukončíme vyhľadávanie a pokračujeme do ďalšej reštaurácie kde si spravíme rezerváciu.

 

S web stránkou, zviditeľníme reštauráciu a zvýšime pravdepodobnosť že ju navštívia nový hostia. Hostia sa môžu angažovať a zároveň o nich zbierate informácie. Pomocou web stránky si môžete udržať verných zákazníkov, informovať ich o udalostiach a nových položkách vo Vašej ponuke. Lokálne reštaurácie musia byť spojený s ľudmi aby ich prilákali.

2. Zverejniť jedálny lístok, otváracie hodiny a umožniť rezerváciu

Dobrá web stránka odpovedá na základné otázky ihneď – jedálny lístok, lokalita, otváracie hodiny a informácie k rezervácii sú nevyhnutné. Tiež je potrebné zverejniť kontaktné informácie, metódy platby a odkazy na sociálne siete na jednom mieste. Ľudia si radšej vyhľadajú informácie online. Hodnotenie alebo odkazy na hodnotiace stránky je skvelý spôsob ako zákazníkom ukázať spätnú väzbu alebo ukážku skúseností s Vašou reštauráciou cez komentáre od ďalších hostí.

3. Vytvoriť identitu reštaurácie

Web stránka s dobrým dizajnom Vám dá príležitosť ukázať budúcim zákazníkom čím ste a o čom Vaša reštaurácia je, ešte pred tým ako do nej vstúpia. Nalákajte hostí s jedálným lístkom a obrázkami lákavých jedál, usmievavými zákazníkmi alebo zamestnanými šéfkuchármi pripravujúci jedlá. Vystavte Vaše prostredie s fotkami interiéru, vnútorným dvorom, barom alebo súkromnej miestnosti. To hosťom dodá predstavu o tom čo môžu očakávať keď prejdu Vašimi dvermi.

Tradičné reklamné kanály už niesú tak efektívne ako kedysi. Dnes je to všetko o ústnom podaní a online prítomnosti. Ľudia môžu zaváhať nad miestom, o ktorom nikdy nepočuli. Web stránka je jednoduchý spôsob ako ich uistiť že ponúknete dobrú skúsenosť.

4. Oddeliť sa od ostatných

Konkurencia v gastronómii je silná. Všetci z nás sme videli reštaurácie prísť a odísť. Potrebujete vyniknúť z davu. Aké špeciality máte v ponuke? Donášková služba, catering, happy hours – web stránka ľuďom všetko napovie. Povedzme si rovno. Ak v dnešnej dobe a veku nemáte web stránku, ľudia si rýchlo domyslia že niečo nieje v poriadku. Ľudia zvyknú reštauráciu bez web stránky podozrievať. Čo myslíte? Na čo ďalšie nebere ohľad.

 

5. Zvýšiť povedomie Vašej značky

Na rozdiel od národných sietí, lokálne reštaurácie nemajú prostriedky na drahé reklamné kampane. Je to všetko na Vás. Čim ďalej tým viac hostí sa k večeru obracajú na web. Ak nemáte web stránku je to ako vstupné dvere bez otváracích hodín. Bez nápisu vstúpte. Svet sa hýbe rýchle a počet používateľov internetu rastie.

 

Identifikovať sa ako profesionálna značka reštaurácie  je nutnosť. Aj pre jedinú prevádzku.

 

Zviditeľnite Vašu reštauráciu na webe

Ak sa chcete zviditeľniť nad ďalšími reštauráciami v okolí, musíte dať internetovým hosťom na známo že existujete. Sociálne siete sú dnes ústne podanie. Ľudia neustále zdieľajú nový obsah a web stránka je základom komunikácie Vašej existencie. Uistite sa že je dobrá, priťahuje novú klientelu a príláka ich späť. YumYum Vám vie zabezpečiť plnohodnotnú responzívnu web stránku s funkciami ako predaj a hodnotenie jedál. Ceny sú bezkonkurenčné. Za vytvorenie webu s Vašou grafickou predstavou sa pohybujú od 200 do 400€.